Zapisy do przedszkola na rok szkolny 2018/2019

Serdecznie zapraszam dzieci i rodziców do zapisów do naszej Placówki.Posiadamy wolne miejsca w grupie dzieci najmłodszych 3 letnich, 4 letnich, 5 letnich i 6 letnich dwa miejsca.Od września utworzony będzie nowy odział dla najmłodszej grupy 2,5 - 3 latków.Przed pobraniem karty, proszę o tel  lub maila czy sa dostępne miejsca.Kartę można pobrać ze strony.

Pozdrawiam Serdecznie i dziękuje za zaufanie.

Beata Komża

Nowy Plac Zabaw

Z przyjemnością  informujemy,  że nasz plac zabaw powiększyła  nowa atrakcja plus  piaskownica

z zadaszeniem :)

Od przedszkola się wszystko zaczyna!

Jaki wpływ na kształtowanie dziecięcych umysłów ma edukacja matematyczna i techniczna
w przedszkolu? Jak przygotować nasze pociechy do szkoły, aby odnosiły sukcesy edukacyjne? Jak to robić, aby przygotować nasze dzieci do liczenia i myślenia technicznego? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi uzyskały nauczycielki i nauczyciele pracujący w przedszkolach
w innowacyjnym kursie e-learningowym.

Od stycznia 2017 r. nasze  przedszkole uczestniczy w kursie e-learningowym „Skuteczne wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci wraz z edukacją matematyczną
i techniczną w przedszkolu” organizowanym przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

Elitarna sieć przedszkoli - Przedszkole uczące się

Kurs został utworzony z inicjatywy profesor Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej, ekspertki
w zakresie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Przystępując
do uczestnictwa w kursie e-learningowym, placówka otrzymała tytuł „Przedszkole uczące się”, a także została przyjęta do elitarnego i prestiżowego Programu Partnerstwa APS skupiającego ponad 240 przedszkoli.

Celem tego ogólnopolskiego programu jest wspieranie placówek edukacyjnych w zakresie wymiany wiedzy, stosowania dobrych praktyk oraz wdrażania nowatorskich działań edukacyjnych. Placówki skupione w Programie Partnerstwa APS można poznać na stronie www.przedszkola-aps.edu.pl

Najbardziej aktywni uczestnicy kursu otrzymają nieodpłatne zaproszenie na konferencję lub całodniowe, stacjonarne szkolenie z zakresu edukacji technicznej, które zostaną zorganizowane w siedzibie organizatora.

Również formuła kursu jest nie bez znaczenia. E-learning pod postacią filmów edukacyjnych: wykładów oraz zajęć z dziećmi w przedszkolu to innowacyjne rozwiązanie, które nie tylko ma bardziej przyjazną formę ale także, jak to e-learning, pozwala na większą swobodę
w planowaniu nauki  przez słuchaczy kursu niż standardowe szkolenia.

Więcej informacji na temat programu znajdują się na stronie: www.przedszkola-aps.edu.pl

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie to najstarsza uczelnia pedagogiczna w Polsce, która od  blisko stu lat kształci nauczycieli wszystkich szczebli edukacji. Akademię współtworzyły takie osobistości jak Maria Grzegorzewska, Janusz Korczak, profesor Maria Łopatkowa czy obecny Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak.

Więcej artykułów…