Logo

Przedszkole niepubliczne
"MINI PRZEDSZKOLE DINO "

ul. Kościuszki 13, 96-300 Żyrardów
tel: 608 251 316, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przedszkole otwarte w roku szkolnym w godz. 7:00-17:30

Przedszkole niepubliczne "MINI PRZEDSZKOLE DINO "

1. Kadra
 1 września 2014 roku przedszkole otrzymało wpis do ewidencji placówek niepublicznych. Dyrektorem  oraz organem prowadzącym jest Beata Komża. Wszystkie osoby zatrudnione w placówce posiadają wymagane kwalifikacje do pracy z dziećmi i wieloletnie doświadczenie pedagogiczne:

- nauczyciel mianowany wychowania przedszkolnego- zajęcia plastyczne i techniczne

- nauczyciel mianowany - język angielski

- nauczyciel mianowany - język rosyjski 

- nauczyciel mianowany- zajęcia korekcyjne

- nauczyciel mianowany-  zajęcia umuzykalniające/rytmika

-   nauczyciel mianowany/neurologopeda- zajęcia logopedyczne

-   nauczyciel dyplomowany-psycholog

- nauczyciel mianowany/ksiądz-zajęcia z religii

- instruktor aikido

- instruktor tańca

- instruktor baletu

- instruktor edukido/kodowania

-pomoc nauczyciela2. Program
W przedszkolu realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego określoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, korzystając z opracowania wydawnictwa WSiP, tj. „TROPICIELE Beaty Gawrońskiej i Emilii Raczek. Tropiciele pomagaja przedszkolakom poznać siebie. Zachęcają do eksperymentowania i działania, uwzględniają ich potrzebę zabawy i ruchu.Dzięki Tropicielom dziecko poznaje otaczający świat, w tym normy społeczne, swoje prawa i obowiązki, zasady funkcjonowania obok drugiego człowieka oraz poszanowania przyrody.Materiał stanowi kontynuację cyklu Tropiciele dla trzy, cztero, pięciolatków i sześciolatów. Publikacje sa kompatybilne ze sobą, zgodne z kalendarzem pór roku, umożliwiają prowadzenie zajęć w grupach mieszanych. Korzystamy także z autorskich programów wychowania przedszkolnego. Oprócz realizacji treści programowych, nauczyciele kształtują w dzieciach gotowość do nauki czytania i pisania, opierając się na metodzie czytania globalnego Ireny Majchrzak oraz edukacji matematycznej w oparciu o program Dziecięca matematyka prof. Edyty Gruszczak-Kolczyńskiej. 


3. Dlaczego grupa różnowiekowa?
W większości placówek dzieci podzielone są na   grupy zgodnie z wiekiem. W naszym przedszkolu jest inaczej.Dzieci w wieku 2,5 – 6 lat tworzą grupę wielowiekową, nazwaną przez naukowców grupą rozwojową. Taki model grupy zbliża przedszkole do wzorca rodziny.Dzieci bawią się razem, ale  praca w takiej grupie wymaga indywidualnego podejścia do każdego dziecka i jest o wiele trudniejsza. Wychowanie w przedszkolu powinno być kontynuacją i uzupełnieniem działań opiekuńczych i wychowawczych rodziny, a wyznacznikiem pracy edukacyjnej dziecka powinien być jego rozwój, a nie data urodzenia. Dzieci w takiej grupie czują się jak w rodzinie, stają się bardziej samodzielne i odpowiedzialne. Młodsze dzieci uczą się bardzo szybko przez naśladownictwo i obserwację, a starsze wykazują naturalne cechy opiekuńcze. Obserwujemy również u dzieci szybszy rozwój języka, większą wrażliwość i otwartość na potrzeby kolegów. Nauczycielowi pracującemu w takiej grupie łatwiej indywidualizować pracę z dzieckiem, a dziecku odnosić sukces.Każda z grup pracuje na dostosowanych do wieku podręcznikach, zarówno wydawnictwa Wsip jak i języka angielskiego.Dzieci starsze pracują w odzielnej sali.Zajęcia dodatkowe są dzielone na grupy wiekowe. 
4. Rekrutacja, czas pracy
Dzieci do placówki są przyjmowane przez cały rok kalendarzowy, ale warunkiem jest dostępność wolnego miejsca. Konieczny jest kontakt telefoniczny, a najlepiej osobisty. Uiszczenie opłaty wpisowej i złożenie Karty zgłoszenia dziecka [pobierz] (dwa egz.) i wydrukuj
Przyjmowane są do przedszkola dzieci od 2,5 roku do 6 lat. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz.7:00 do 17:30 w roku szkolnym 2019/2020, także  w okresie wakacyjnym, po wcześniejszym zapisaniu dziecka na listę. Dni wolne są podawane do informacji rodziców na początku roku szkolnego. Wszystkie zajęcia są prowadzone w czasie pracy przedszkola i  w cenie czesnego.

5. Wyżywienie
Placówka wydaje posiłki zamawiane z cateringu(Catering Zosia ul Leszno). Śniadania  są  refundowane.Płatny obiad wraz z opakowaniem 9 zł. Dzieci mogą  przynieść przygotowany przez rodziców podwieczorek, owoce, warzywa.Posiłki według zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

6. Pliki do pobrania

Karty zgłoszenia dziecka [pobierz]

Przedszkole niepubliczne
"MINI PRZEDSZKOLE DINO "

ul. Kościuszki 13
96-300 Żyrardów

Kontakt

tel: 608 251 316
e-mail: beata_kom@gazeta.pl