Przedszkole niepubliczne "MINI PRZEDSZKOLE DINO "

1. Kadra
Od 1 września 2014 roku funkcjonuje jako przedszkole niepubliczne, otrzymując wpis do ewidencji placówek niepublicznych. Właścicielem przedszkola jest Beata Komża, która pełni rolę dyrektora przedszkola. Wszystkie osoby pracujące w placówce posiadają wymagane kwalifikacje do pracy z dziećmi i wieloletnie doświadczenie pedagogiczne:

Halina Lewandowska - nauczyciel wychowania przedszkolnego, zajęcia plastyczne i techniczne
Andrzej Szymaniak - prowadzi zajęcia sportowe/korektywa/ judo

Giorgi Maglakelidze -instruktor Aikido
Lila Jaworska - zajęcia z języka angielskiego/rosyjskiego
Aleksandra Rudzińska - zajęcia umuzykalniające/rytmika
Urszula Korabiewska-Rzeczycka - logopeda/neurologopeda
Danuta Osuchowska-Jaroszyńska – psycholog
Iwona Piekarska pomoc

Aleksanadra Muras pomoc

Katarzyna Bajon balet

2. Program
W przedszkolu realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego określoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, korzystając z opracowania wydawnictwa WSiP, tj. „TROPICIELE Beaty Gawrońskiej i Emilii Raczek. Tropiciele pomagaja przedszkolakom poznanie siebie, zachęcają do eksperymentowania i działania, uwzględniają ich potrzebę zabawy i ruchu.Dzięki Tropicielom dziecko poznaje otaczający świat, w tym normy społeczne, swoje prawa i obowiązki, zasady funkcjonowania obok drugiego człowieka, poszanowania przyrody.Materiał stanowi kontynuację cyklu Tropiciele dla trzy, cztero, pięciolatków i sześciolatów. Publikacje sa kompatybilne ze sobą, zgodne z kalendarzem pór roku, umożliwiają prowadzenie zajęć w grupach mieszanych. Korzystamy także z autorskich programów wychowania przedszkolnego. Oprócz realizacji treści programowych, nauczyciele kształtują w dzieciach gotowość do nauki czytania i pisania, opierając się na metodzie czytania globalnego Ireny Majchrzak oraz edukacji matematycznej w oparciu o program Dziecięca matematyka prof. Edyty Gruszczak-Kolczyńskiej.

3. Dlaczego grupa różnowiekowa?
W większości placówek dzieci podzielone są na grupy zgodnie z wiekiem. W naszym przedszkolu jest inaczej. Przyjmowane są dzieci w wieku 2,5 – 5 lat i jest jedna grupa wielowiekowa, nazwana przez naukowców grupą rozwojową. Taki model grupy zbliża przedszkole do wzorca rodziny. Praca w takiej grupie wymaga indywidualnego podejścia do każdego dziecka. Wychowanie w przedszkolu powinno być kontynuacją i uzupełnieniem działań opiekuńczych i wychowawczych rodziny, a wyznacznikiem pracy edukacyjnej dziecka powinien być jego rozwój, a nie data urodzenia. Dzieci w takiej grupie czują się jak w rodzinie, stają się bardziej samodzielne i odpowiedzialne. Młodsze dzieci uczą się bardzo szybko przez naśladownictwo i obserwację, a starsze wykazują naturalne cechy opiekuńcze. Obserwujemy również u dzieci szybszy rozwój języka, większą wrażliwość i otwartość na potrzeby kolegów. Nauczycielowi pracującemu w takiej grupie łatwiej indywidualizować pracę z dzieckiem, a dziecku odnosić sukces.

4. Rekrutacja, czas pracy
Dzieci do placówki są przyjmowane przez cały rok kalendarzowy, ale warunkiem jest dostępność wolnego miejsca. Konieczny jest kontakt telefoniczny, a najlepiej osobisty, uiszczenie opłaty wpisowej i złożenie Karty zgłoszenia dziecka [pobierz] (dwa egz.) i wydrukuj
Przyjmowane są do przedszkola dzieci od 2,5 roku do 5 lat. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz.7:30:00 do 16:30:00, również w okresie wakacyjnym, ale tylko w sierpniu. Dni wolne są podawane do informacji rodziców na początku roku szkolnego. Wszystkie zajęcia są prowadzone w czasie pracy przedszkola i są w cenie czesnego.

5. Wyżywienie
Placówka wydaje posiłki zamawiane z cateringu(Catering Zosia ul Leszno). Śniadania (I i II) są refundowane.Płatny obiad(cały 6 zł) Dzieci przynoszą przygotowany przez rodziców podwieczorek.Posiłki według zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

6. Pliki do pobrania

Karty zgłoszenia dziecka [pobierz]