Balet

Balet Dino

Zajęcia baletowo-rytmiczne odbywają się w Przedszkolu niepublicznym "MINI PRZEDSZKOLU DINO" w nowej sali baletowej, uczą koordynacji ruchowej, wyrabiają poczucie rytmu, pomagają panować nad własnym ciałem. Kształtują u dzieci nawyk prawidłowej postawy ciała, uczą wdzięku, rozwijają naturalną potrzebę ruchu i tańca, kształtują wrażliwość, poczucie estetyki, wyrabiają muzykalność.

Organizatorem zajęć jest Pani Beata Komża i chętni do zapisania swoich dzieci na zajęcia lub chcący uzyskać dodatkowe informacje mogą kontaktować się pod numerem telefonu 608 251 316 oraz osobiście w siedzibie Przedszkola Niepublicznego "MINI PRZEDSZKOLE DINO" przy ul. Kościuszki 13.

Prowadzący zajęcia :

Akompaniament: Agnieszka Orzechowska i Olga Dudkiewicz, oraz pedagog baletu, tancerka Kasia Bajon która jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina  kierunek taniec- specjalność pedagogika baletowa.Od kilku lat prowadzi zajęcia z baletu dla dzieci oraz  stretchinu dla dorosłych. Uwielbia pracować z dziećmi.  Kasia od listopada ma przyjemność uczyć tańca w Żyrardowskim przedszkolu „Dino”.  Jej uczennice zatańczą układ pt. „Motylki” do muzyki Leo Delibes’a z baletu „Coppelia”. Sama zaś wykona układ pt. „Black Sand” do muzyki Bonobo. Obydwie choreografie są jej autorstwa.

Powiązane zespoły i szkoły: Art Project Ballet, Opera Wrocławska, Teatr Żydowski, Akademia Tańca Etoile, Akademia Tańca M&I Sulewscy, Szkoła Podstawowa nr 6 oraz Przedszkole niepubliczne "MINI PRZEDSZKOLE Dino" w Żyrardowie.

Zajęcia Baletowe w Przedszkolu

Nasza Sala Baletowa

Rok temu, 5 maja, lekcją pokazową dla rodziców piąty sezon zakończyła grupa dzieci uczęszczająca na zajęcia baletowo-rytmiczne.

Dzieci wystąpiły w dwóch grupach wiekowych i rozpoczęły imprezę pokazem ćwiczeń baletowych .Kolejnym etapem występu był śpiew – grupa młodszych dzieci zaśpiewała i zatańczyła utwór „Tańczące nutki", natomiast starsze dziewczynki zaśpiewały piosenkę „Ja i Agnieszka” oraz utwór „Muzyczka" z układem tanecznym.Perełką kończącą oba występy były zatanczone autorkie układy choreograficne, przygotowane przez panią Antoninę Ziąbską.Dzewczynki wykonały układ" Pas de Quatre"z Jeziora Łabędziego Piotra Czajkowskiego oraz" Arlekinada"Ricardo D.

7 maja 2016 odbył sie Fwstiwał Tańca w Resursie, na którym nasze baletnice wykonały  układ pt. „Motylki” do muzyki Leo Delibes’a z baletu „Coppelia”.Perełką   zaś było wystapienie pani Katarzyny Bajon, która  wykonała  układ pt. „Black Sand” do muzyki Bonobo. Obydwie choreografie są jej autorstwa.